Zjazd sprawozdawczo-wyborczy ZOP ZOSP RP

W dniu 11 grudnia br. w Kowalewku odbył się zjazd Strażaków z całego powiatu konińskiego żeby podsumować mijającą kadencję dotychczasowych władz oraz wybrać członków zarządu nowej kadencji. Wszystkich zgromadzonych powitał Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak.

Następnie wyróżnionych zostało kilku druhów: Złoty Znak Związku odebrał dh Stanisław Żak, Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza – dh Sławomir Szczepański, a Odznakę Honorową Semper Vigilant – dh Jarosław Czerniak. Ponadto pamiątkowe statuetki trafiły do rąk ustępujących członków zarządu, komisji rewizyjnej i wyróżniających się działaczy.

Przewodniczącym zjazdu został dh Władysław Koliński, a podsumowania kończącej się kadencji dokonał prezes Andrzej Piaskowski. Stanowisko prezesa po raz kolejny powierzono druhowi Andrzejowi Piaskowskiemu ze Starego Miasta. Do prezydium zarządu wybrano ponadto: Grzegorza Matuszaka (wiceprezes, Rzgów), Leszka Kwiatkowskiego (wiceprezes, Wilczyn), Juliana Tomickiego (wiceprezes, Krzymów), Bogdana Siwińskiego (sekretarz, Kleczew), Krzysztofa Marciniaka (skarbnik, Sompolno), Andrzeja Cholewickiego (członek, Rychwał), Stanisława Bielika (członek, starosta powiatu konińskiego), Klemensa Mazurka (członek, Wierzbinek), Jana Wadelskiego (członek, Ślesin) i Tomasza Kobierskiego (członek, Skulsk).

Zarząd uzupełnili ks. prałat Radosław Cyrulowski (kapelan powiatowy), bryg. Maciej Pilarski (komendant miejski PSP), Ireneusz Ćwiek (Stare Miasto), Stefan Dziamara (Rychwał), Dawid Grochowski (Kramsk), Ryszard Kaczmarek (Grodziec), Dawid Kałużny (Golina), Wojciech Koszal (Rzgów), Maciej Książczak (Ślesin), Janusz Kwieciński (Kazimierz Biskupi), Tadeusz Pietrzak (Wierzbinek) i Andrzej Pospieszyński (Kramsk).

W skład komisji rewizyjnej weszli: Bartosz Filipski (przewodniczący), Marek Łuczak (wiceprzewodniczący), Wiesław Czaja (sekretarz), Roman Czajkowski (członek) i Marek Litwiński. Przedstawicielami do zarządu wojewódzkiego zostali Stefan Dziamara, Andrzej Piaskowski i Andrzej Pospieszyński, a delegatami na zjazd oddziału wojewódzkiego: Andrzej Cholewicki, Bartosz Filipski, Władosław Koliński, Marek Łuczak i Sławomir Szczepański.