Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Spółdzielnia Socjalna Komunalka Rzgów

W 2016 roku w Urzędzie Gminy Rzgów zrodził się pomysł utworzenia spółdzielni socjalnej, natomiast w dniu 19 września 2016 r. spółdzielnia została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Spółdzielnia Socjalna Komunalka Rzgów przystąpiła do projektu o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowych miejsc pracy w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Pozyskała 120.000,00 zł wsparcia finansowego oraz 52.500,00 zł wsparcia pomostowego. Zdobyte fundusze pozwoliły na zakup w grudniu 2016 r. dwóch pierwszych śmieciarek. Na początku 2017 r. dzięki unijnej dotacji zakupiony został bus RENAULT TRAFIC. Spółdzielnia jest jedną z pierwszych, których zadanie wywozu odpadów komunalnych zlecone zostało przez zastosowanie in-house. Posiada certyfikat posługiwania się promocyjnym znakiem jakości Zakup Prospołeczny w Wielkopolsce oraz certyfikat Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej.

Spółdzielnia w chwili obecnej zatrudnia 11 osób. Jest w posiadaniu 3 śmieciarek, samochodu ciężarowego, koparko-ładowarki, dwóch busów i zagęszczarki. Z każdym rokiem coraz bardziej się rozwija i świadczy szereg usług zaczynając od odbiór od mieszkańców odpadów komunalnych po świadczenie usług dla klientów indywidualnych, utrzymanie trenów zielonych, naprawa dróg gminnych, usługi porządkowe (koparko-ładowarką, zagęszczarką ) i usługi kurierskie.

Siedziba Spółdzielni mieści się w Rzgowie Drugim 5B, 62-586 Rzgów, e-mail:biuro@komunalkarzgow.pl tel: 882-621-404


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  06
  grudnia 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry