Zgłaszanie strat powstałych w wyniku suszy

Wójt Gminy Rzgów informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych, w których wystąpiła szkoda spowodowana przez suszę  (dotyczy upraw: kukurydzy, ziemniaków warzyw, zbóż jarych, roślin strączkowych i krzewów owocowych).

Zgłaszanie wniosków o oszacowanie strat oraz sporządzanie protokołów rolnik dokonuje indywidualnie poprzez aplikację, link: http://aplikacje.gov.pl/app/susza/

Warunkiem niezbędnym do zgłoszenia strat jest posiadanie przez producenta rolnego: adresu e -mail, numeru producenta rolnego oraz profilu zaufanego.

Więcej informacji dotyczących ogólnych zasad szacowania szkód spowodowanych przez tegoroczną suszę można uzyskać na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w zakładce Sprawy „Szkody w rolnictwie 2020” lub w oddziale WODR (doradca rolny WODR- Pani Liliana Tatara, tel. 512 716 969).

Wniosek należy złożyć najpóźniej do 15.10.2020 r.

Wójt Gminy Rzgów

/-/ Grzegorz Matuszak