ZAKOŃCZENIE PÓLKOLONII ZIMOWYCH

Półkolonie zimowe w Szkole Podstawowej w Sławsku i Szkole Podstawowej w Rzgowie dobiegły końca. Wzięło w nich udział blisko 100 dzieci. Głównym celem zorganizowania półkolonii było zapewnienie dzieciom ciekawego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku podczas ferii. Kadra pedagogiczna zapewniła uczestnikom półkolonii bogaty program opracowany i realizowany tak, aby pobudzić i rozwijać aktywność fizyczną, doskonalić umiejętności, a także zainteresować dzieci najbliższym otoczeniem. Zajęcia sprzyjały międzypokoleniowej i międzyszkolnej integracji uczniów w lokalnym środowisku.

Podczas półkolonii nie było czasu na nudę. Uczestnicy mieli bardzo dużo atrakcji. W programie były wycieczki autokarowe do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie oraz do Muzeum w Gosławicach. Dzieci swoją niespożytą energię mogły wyładować w sali zabaw Frajda, na zajęciach sportowych oraz na spacerach po okolicy.  Ponadto uczestnikom zorganizowano wyjścia do kina, biblioteki, remizy OSP w Rzgowie oraz ognisko. Odbywały się też warsztaty robienia pierogów i rogalików, spotkanie z funkcjonariuszami policji, pokaz udzielania pierwszej pomocy i wiele innych ciekawych zajęć.  Składam serdeczne podziękowania  wszystkim zaangażowanym w zapewnienie dzieciom tylu atrakcji. Cieszy mnie szczególnie otwartość na współpracę szkół z Kołami Gospodyń Wiejskich oraz strażaków z OSP.  – mówi Grzegorz Matuszak,  Wójt Gminy Rzgów.

Jakie są wspomnienia i wrażenia dzieci?

– Jestem przeszczęśliwa! Najbardziej podobał mi się  wyjazd do Frajdy i pieczenie rogalików. Poznałam bardzo fajne koleżanki ze szkoły w Rzgowie. Gdyby nie półkolonia to pewnie bym ich nie spotkała – mówi Pola.

– Na półkolonii było tak dużo atrakcji i zajęć, że trudno wskazać, które były najlepsze – mówi Aniela. – Panie były bardzo miłe i pomocne. Czas spędzony na półkolonii minął szybko i wesoło – dodaje.

Półkolonie dofinansowane były ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzgowie.

lipca 2024