XV Dni Gminy Rzgów i VIII Bieg Służb Mundurowych

Tegoroczne Dni Gminy Rzgów rozpoczęły się w piątek. W sali OSP Rzgów odbył się recital wspaniałej aktorki teatralnej i filmowej oraz pisarki - Laury Łącz.

Dzień później - w sobotę rozpoczęła się rywalizacja w ramach VIII Biegu Służb Mundurowych. Uczestnicy biegu klasyfikowani byli w kategoriach: open, policjantów, strażaków, żołnierzy, OSP, strażników granicznych, funkcjonariuszy służby więziennej, żołnierzy wojsk należących do NATO. Przed oficjalnym rozpoczęciem biegu głos zabrał Wiceminister Rolnictwa Ryszard Bartosik, po czym wraz z Wójtem Gminy Rzgów Grzegorzem Matuszakiem dali sygnał do startu. W biegu uczestniczyło 110 zawodników, a do pokonania mieli dziesięć kilometrów. Najlepszym okazał się Paweł Wylężek – policjant z Katowic z czasem 36 minut i 17 sekund. Nad bezpieczeństwem uczestników biegu czuwali strażacy z OSP z terenu Gminy Rzgów.

Na placu przy Szkole Podstawowej w Rzgowie sołectwa z przedstawicielami KGW: Sławsk, Barłogi, Zarzew, Witnica, Zastruże, Zarzewek, Rzgów, Świątniki, Branno, Osiecza, Grabienice prezentowały stoiska kulinarne z potrawami, których każdy mógł skosztować. Były bezpłatne atrakcje dla dzieci. Dużą popularnością cieszyły się stoiska służb mundurowych oraz pogotowia. Do zwiedzania stoisk zachęcali również Sponsorzy i Partnerzy XV Dni Gminy Rzgów.

W pierwszej części „szkolnej estrady” wystąpili uczniowie szkoły podstawowej w Grabienicach i Rzgowie. Przed częścią oficjalną odbył się  koncert Orkiestry Dętej OSP Rzgów.

Uroczystego otwarcia XV Dni Gminy Rzgów dokonali: Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz oraz Komendant Miejski Policji w Koninie młodszy inspektor Mariusz Jaworski. Obecny w sobotę wiceminister Ryszard Bartosik oraz Poseł Leszek Galemba  wręczyli odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” dwóm mieszkańcom z gminy Rzgów – Jerzemu Michalskiemu z Bożatek (odznakę odebrała żona) oraz Jerzemu Michalskiemu z Branna.

Po wręczeniu pucharów i nagród dla uczestników biegu wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej w Osieczy
i Sławsku oraz Chór Dominium ze Sławska.

Sobotnie świętowanie zakończył występ gwiazd wieczoru: Borys LBD oraz zespołu „Daj to głośniej”.

W niedzielę odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne w Rzgowie. Barwny, korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP Rzgów wyruszył sprzed Urzędu Gminy do kościoła parafialnego pw. Św. Jakuba  w Rzgowie. W dożynkach brały udział delegacje wszystkich sołectw z terenu Gminy Rzgów, Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski, władze samorządowe gminy oraz mieszkańcy.

Dziękujemy wszystkim osobom  zaangażowanym w organizację oraz Sponsorom XV Dni Gminy Rzgów i VIII Biegu Służb Mundurowych.

Materiał wideo z XV Dni Gminy Rzgów oraz VIII Biegu Służb Mundurowych (KLIKNIJ)