Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet

text_fields ROZMIAR: A A A
  • Strona Główna Gmina Rzgów
.

XIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami

W Sobotę 14.04.2018 r. w Warszawie odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami. Na starcie  stanęło  265  najlepszych zawodników z 27 klubów w tym reprezentujący nasz powiat  UKS POWA Stare Miasto i UKS SATO Kazimierz Biskupi. Klub ze Starego Miasta  reprezentowany był przez 24 zawodników, a Kazimierza Biskupiego przez 10 zawodników. Nasi zawodnicy startowali w 10 konkurencjach, podzielonych na kategorie wiekowe i wagowe. UKS Powa Stare Miasto zdobyło 31 złotych medali, 23 srebrne medale i 17 brązowych.  Najlepsi zawodnicy to Mateusz Mikołajczyk zawodnik startujący w  najmłodszej  kategorii wiekowej kl. 1-3 szkoły podstawowej, który zdobył 4 złote medale i 1 brązowy, a zawodniczką juniorka Sylwia Horzewska -  3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy.

Zawodnicy z Kazimierza Biskupiego zdobyli łącznie 19 złotych medali, 10 srebrnych i 4 brązowe medale, najlepszym zawodnikiem klubu jest Fryderyk Szczepański kadet uczeń kl.1-3 szkoły podstawowej i Damian Nurkiewicz startujący w kategorii licealistów. Obaj  zdobyli  po 4 złote medale, natomiast najlepszą zawodniczką została Natalia Włodarczyk kategoria  najmłodszych, zdobywając  4 złote medale i 1  srebrny.

Zespoły startowały w 10 konkurencjach rozgrywanych Mistrzostw Polski; były to Sumo-grappling/ zasady judo, sumo i zapasów / Renraku-waza/ kombinacje technik z bronią i bez broni /, Makiwara-kumite / pokaz  skuteczności  technik na  worku /, szermierka na miecze, Tokui-kata / własne układy kata z  bronią/, semi-kontakt/ walka w ochraniaczach dla najmłodszych /, light-kontakt /wolna walka / yokusoku-kumite / starcia z  przeciwnikiem z bronią i bez  broni / kata zespołowo / pokaz formy i interpretacją realną danego układu / łucznictwo styl dowolny i tatarski .

Najmłodszym zawodnikiem był  Szymon Malewski - 6 lat uczęszczający do grupy Akademii Karate Przedszkolaka, który zdobył II miejsce w semi-kontakt i III miejsce w sumo-grappling. Kierownikiem  ekipy z Kazimierza Biskupiego był  mejin  Grzegorz Gradowski 3 DAN karate, a szefem ośrodka ze Starego Miasta hanshi  Jarosław Wadelski 8 DAN karate.

W gronie zawodników UKS Powa Stare Miasto, w mistrzostwach udział wzięło pięcioro uczestników z Gminy Rzgów:

Martyna Jasiak  - 1 medal złoty, 1 srebrny (Sławsk)

Adam  Jasiak – 2 medale złote (Sławsk)

Julia Pawlak – 1 medal złoty, 1 brązowy (Zastruże)

Maciej Mikołajczyk – 2 medale złote, 1 srebrny, 1 brązowy (Rzgów)

Mateusz Mikołajczyk  – 4 medale złote, 1 brązowy (Rzgów)

Zapraszamy na zajęcia do wszystkich  grup  wiekowych - 604 533 141.

Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

Pogoda w naszej Gminie

30
    czerwca 2024

Dziś są imieniny:
    brak wydarzeń

DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.