Wysoka pozycja Gminy Rzgów w rankingu wykorzystania środków unijnych

Pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” opublikowało coroczny ranking liderów samorządowych. Tym razem wzięto pod lupę pozyskane środki unijne w latach 2014-2021.

Gmina Rzgów w rankingu została sklasyfikowana na wysokim 1 miejscu w powiecie konińskim, 4 miejscu w województwie wielkopolskim oraz 178 (na 1523) w kraju wśród gmin wiejskich. Warto dodać, że wysoka pozycja naszej gminy nie zmienia się od kilku lat.

Zgodnie z metodologią rankingu wartość środków unijnych wykorzystanych w Gminie Rzgów w latach 2014-2021 w przeliczeniu na mieszkańca wyniosła 3 051,01  zł.

Realizowane były duże inwestycje np. instalacje oze na budynkach mieszkańców, przydomowe oczyszczalnie ścieków, drogi, ścieżki rowerowe, termomodernizacja i wymiana źródeł ciepła w szkołach
w Rzgowie i Sławsku, wodociągi, kanalizacja, budowa oczyszczalni ścieków w Sławsku oraz mniejsze – budowa kina społecznościowego, chodniki, place zabaw i inne.

Kładziony był również nacisk na działania tzw. miękkie min.: tworzenie miejsc przedszkolnych, zajęcia dodatkowe w szkołach, kształcenie nauczycieli, szkolenia dla mieszkańców.

Link do rankingu: wspolnota.org.pl