Wizyta Sekretarza Stanu Ministerstwia Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Bartosika

W dniu 22 grudnia br. w Urzędzie Gminy w Rzgowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Bartosika oraz Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka. W spotkaniu uczestniczyli Radni Gminy Rzgów na czele z Przewodniczącym Romanem Jakubowiczem oraz pracownicy urzędu gminy.

Podczas konferencji podsumowano zadania realizowane na terenie Gminy Rzgów w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie w ramach programu Gmina Rzgów pozyskała ponad 18 mln złotych. Na budynkach szkolnych zostały zamontowane instalacje fotowoltaiczne, wybudowano ponad 5 km odcinków dróg w miejscowościach Branno, Sławsk, Kowalewek, Rzgów, Dąbrowica, Wojciechowo i Bożatki. Na lata 2023-2024 planowana jest budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w miejscowości Kowalewek, termomodernizacja budynku ośrodka zdrowia w Rzgowie oraz adaptacja pomieszczeń na kuchnię szkolną w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie przy Placu Stuczyńskich.

Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik nawiązał do zadań będących w kompetencji Ministerstwa tj.: kwestia emerytur dla rolników, sprawy związane z wspólną polityką rolną, a także środki dla KGW i OSP.

Na zakończenie zwizytowano jeden z odcinków dróg wybudowanych w ramach Programu Polski Ład w Rzgowie przy ulicy Reymonta.