Wizyta Delegacji z Kazachstanu i Uzbekistanu w Gminie Rzgów

W dniu 27 sierpnia 2021 roku Samorząd Gminy Rzgów gościł Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnika Kazachstanu w Rzeczpospolitej Polskiej Pana Alima Kirabayeva i Radcę Handlowo-Ekonomicznego Ambasadora Republiki Uzbekistanu w Rzeczpospolitej Polskiej Pana Askara Beknazarowa. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Gminy Rzgów, gdzie gospodarzem był Wójt Gminy Grzegorz Matuszak, który przywitał przybyłych gości i zaprezentował gminę oraz działania jakie samorząd gminy prowadzi w zakresie jej rozwoju.

W spotkaniu udział wzięli Starosta Powiatu Konińskiego Stanisław Bielik, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, Przedstawiciele Urzędu Gminy: Zastępca Wójta Lucyna Wrzyszczyńska, Sekretarz Gminy Alicja Zimna, Skarbnik Gminy Barbara Fabiszak oraz inni zaproszeni goście.

Po zaprezentowaniu gościom naszej gminy Wójt zaprosił do zabrania głosu Ambasadora Kazachstanu Pana Alima Kirabayeva, który podziękował za tak szeroki zakres informacji o naszej gminie, zaprezentował swój kraj i jego rozwój gospodarczy, a także zaprosił do współpracy na płaszczyźnie samorządowej jak i gospodarczej. Następnie głos zabrał przedstawiciel Ambasady Uzbekistanu Radca Handlowo-Ekonomiczny Pan Askar Beknazarow, który zaprezentował swój kraj jego gospodarkę i kulturę. Przekazał informację na temat kierunków działań współpracy pomiędzy naszymi krajami.

Inicjatorem spotkania był Zenon Siwiński Prezes Regionalnego Towarzystwa Melioracyjnego w Koninie.

Materiał wideo (KLIKNIJ)

lipca 2024