Wigilia u Zofii Urbanowskiej

W świąteczny nastrój wprowadziła nas Wigilia u Zofii Urbanowskiej, która odbyła się 17 grudnia br. w Domu Kultury w Kowalewku. Było to spotkanie wigilijne, które zgromadziło wielu gości oraz mieszkańców gminy Rzgów. Organizatorami uroczystości byli: Wójt Gminy Rzgów - Grzegorz Matuszak, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie - Dyrektor Dorota Eltman oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalewku z Panem Prezesem Markiem Pienieckim na czele.

Uroczystość rozpoczęła się koncertem kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Rzgów. Następnie dzieci z Domu Kultury w Kowalewku przedstawiły program artystyczny. Podczas tego niedzielnego spotkania ogłoszono wyniki konkursów plastycznych: „Świąteczna ilustracja”, skierowany do dzieci klas I-III Szkół Podstawowych z terenu Gminy Rzgów. Na konkurs wpłynęło 86 prac, wyróżnionych zostało 21. Drugi konkurs „Magia Świąt Zamknięta w Szkle”, skierowany do dzieci z klas IV-VIII Szkół Podstawowych. Na konkurs wpłynęło 40 prac, wyróżnionych zostało 9. Laureaci w konkursach otrzymali z rąk Wójta Gminy oraz Prezesa OSP Kowalewek dyplomy oraz nagrody.

Podczas uroczystości jednostka straży pożarnej OSP Branno otrzymała z rąk Posła na Sejm RP Ryszarda Bartosika oraz Kierownika Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Koninie Katarzyny Rzepeckiej - Andrzejak torbę do ratownictwa medycznego.

Uroczystość zakończyła degustacja potraw wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Rzgów: z Barłóg, Branna, Bożatek, Grabienic, Józefowa, Kowalewka, Osieczy Drugiej, Osieczy Pierwszej, Rzgowa, Sławska, Świątnik, Witnicy, Zarzewa, Zarzewka i Zastruża.

Niespodzianką była wizyta Św. Mikołaja, który wręczał wszystkim zebranym słodkości.

Życzenia dla zebranych złożył Wójt Gminy Rzgów - Grzegorz Matuszak: - Spotykamy się w przededniu świąt Bożego Narodzenia. Na te nadchodzące dni życzę wszystkiego dobrego, dużo zdrowia, ciepła rodzinnego, uśmiechu na twarzy. Obyśmy spędzali je w gronie najbliższych i przyjaciół. Oby ta magia sprawiła, żebyśmy czuli się bezpiecznie, żebyśmy żyli w bezpiecznym i wolnym kraju. Wszyscy dobrze wiemy, że za naszymi granicami toczy się wojna. Życzę Państwu wszystkiego dobrego, wymarzonych prezentów i spełnienia wszystkich zamierzeń.

Wyróżnienia w konkursie: „Świąteczna ilustracja” otrzymali:

Szkoła Podstawowa w Osieczy

16. Adam Andrzejewski -  kl.III

17. Oskar Słowiński-  kl.III

18. Anna Lewandowska – kl.III

Szkoła Podstawowa w Grabienicach:

19. Adam Jędrzejaszek – kl. I

20. Patryk Guźniczak – kl. III

21. Oliwia Dąbrowska -kl. III

Wyróżnienia w konkursie „Magia świat zamknięta w szkle” otrzymali:

Szkoła Podstawowa w Osieczy

1. Oliwia Sobczak -  kl. IV