V miejsce siatkarzy Orła Osiecza na Turnieju Siatkówki o Puchar Burmistrza Rychwała

W dniu 2 maja br. w Hali Sportowej w Rychwale odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Rychwała. Organizatorem turnieju był klub sportowy Zjednoczeni Rychwał. W rozgrywkach wzięło udział 9 drużyn: LZS Orzeł Osiecza, Zjednoczeni Rychwał, KS Team Stare Miasto, Ochocki Turek, GTS Mąkolno, Żurawin, Białobłoty, Nauczyciele Rychwał oraz Zbiersk.
Drużyna LZS Orzeł Osiecza wystąpiła w składzie: Łukasz Gałecki, Łukasz Liebelt, Piotr Fabisiak, Damian Szczepaniak, Michał Gałecki oraz Mateusz Rojewski
Rywalizacja w trzech grupach toczyła się systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Następnie drużyny w zależności od zajętych miejsc w fazie eliminacyjnej rywalizowały o poszczególne miejsca w grupach mistrzowskich. Po niezwykle wyrównanej walce I miejsce zajęła drużyna GTS Mąkolno, która wyprzedziła KS Team Stare Miasto oraz Zjednoczonych Rychwał. Tuż za podium uplasowała się drużyna Ochocki Turek. LZS Orzeł Osiecza zajął niezłe piąte miejsce. Pozostałe miejsca w rozgrywkach zajęły drużyny Nauczycieli Rychwał, Żurawina, Białobłotów oraz Zbierska.

Na zakończenie rozgrywek wszystkie drużyny otrzymały z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Rychwał Stefana Dziamary puchary i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Rychwał oraz sponsorów. Na wszystkie drużyny czekał także poczęstunek przygotowany przez organizatorów zmagań.

Wyniki meczów siatkarzy LZS Orzeł Osiecza:

LZS Orzeł Osiecza – Zbiersk 2-0 (25:19; 25:14)

LZS Orzeł Osiecza – Zjednoczeni Rychwał 0-2 (23:25; 13:25)

LZS Orzeł Osiecza – Nauczyciele Rychwał 2-0 (25:20; 25:21)

LZS Orzeł Osiecza – Ochocki Turek 0-2 (16:25; 21:25)

Ostateczna kolejność turnieju:

1. GTS Mąkolno