Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Uwaga! Dzwonią oszuści!

W Gminie Rzgów doszło do kilku prób wyłudzenia pieniędzy. Ostrzegamy i prosimy o przekazanie tej informacji najbliższym, aby zwiększyć ich czujność oraz ostrzec przed oszustami.

Metoda „na wnuczka” to oszustwa, w których ofiarami są przeważnie osoby starsze. Sposób działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobny. Najczęściej wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej, po czym nawiązują kontakt. Podają się za członka rodziny: wnuczka, kuzyna, kolegę, przyjaciela. W przypadku prób wyłudzeń w Gminie Rzgów przestępcy informują o wypadku drogowym za granicą i nagłej potrzebie opłat za leczenie.

Pamiętajmy!

Jeżeli ktoś z mieszkańców odbierze taki telefon, lub osoba nam bliska, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Rychwale - tel: 63 2472660. Próby dokonania oszustwa można zgłaszać też pod numerem 997 i 112.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  maj 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry