Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Uniwersytety Trzeciego Wieku lokalnymi centrami edukacji ekologicznej

W dniach 27-28.11.2019 r. na zaproszenie Pani Eweliny Skoczeń - wiceprezes Fundacji „Ziemia i Ludzie” delegacja seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie wraz z opiekunem - bibliotekarzem Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie wzięli udział w Konferencji  ”Uniwersytety Trzeciego Wieku lokalnymi centrami edukacji ekologicznej”.

Pierwszego dnia delegaci wysłuchali wykładu dr Anny Kalinowskiej z Uniwersytetu Warszawskiego na temat: „Zrównoważony rozwój i ochrona przyrody”. Drugi wykład wygłosił dr Witold Lenart pt. „Ochrona klimatu i powietrza”. Część wykładową zakończono wystąpieniem przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku, którzy aktywnie prowadzą działania ekologiczne.

W drugim dniu uczestnicy konferencji spotkali się z Panią Marią Palińską z Wrocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, która przeprowadziła wykład na temat: „Jak praktycznie wdrożyć edukację ekologiczną na UTW”, połączony z warsztatami ekologiczno - plastycznymi.

Rzgowska grupa seniorów z UTW wróciła z głową pełną pomysłów i wiedzy, którą chcieliby przekazać i wdrożyć w plan działań swojego uniwersytetu. Dużo się nauczyli oraz dowiedzieli m. in.: jaką tematykę wykładów planować, jakie zajęcia proponować słuchaczom, jak zaangażować dzieci i młodzież, jak włączyć lokalną społeczność oraz skąd zapraszać wykładowców.

Podsumowaniem konferencji było wręczenie poszczególnym delegacjom certyfikatów „UTW Przyjazny Ziemi”.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  07
  maj 2021

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne PRZYGARNIJ PSA DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry