Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osieczy w Ogólnopolskim Projekcie Językowym Youngster Plus

W związku z podpisaną  przez Wójta Gminy Rzgów – Grzegorza Matuszaka  umową współpracy z Fundacją „ Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – Counterpart Fund” - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy została wybrana w roku szkolnym 2021/22 do realizacji  Ogólnopolskiego Projektu Językowego “Youngster Plus”. Projekt skierowany jest dla uczniów klasy VIII. Jego główna formuła opiera się na zasadzie „all carrot, no stick”,czyli na nauce języka angielskiego przez zabawę. W trakcie trwania projektu młodzież nie tylko podnosi swoje kompetencje językowe, ale przede wszystkim wzmacnia swoją wewnętrzną motywację do nauki języka obcego, własnego rozwoju i dalszego kształcenia. Różnorodne formy i metody pracy stosowane podczas zajęć znacząco wpływają na zaangażowanie uczniów w ich własny proces uczenia się. Dodatkowo podejmowane inicjatywy projektowe rozwijają w uczniach chęć działania na rzecz społeczności lokalnej.