Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Tajemnicza walizka, Kulfon i Zając Poziomka w Bibliotece Publicznej w Rzgowie

Z okazji Tygodnia Bibliotek ubiegły tydzień dla młodych czytelników naszej Biblioteki rozpoczął się bardzo miłym spotkaniem. Gościem specjalnym, który nas odwiedził był,  znany wielu pokoleniom, Andrzej Marek Grabowski – twórca książek dla dzieci: Zając Poziomka, Pirat Jędruś, programów telewizyjnych dla najmłodszych: Ciuchcia, Budzik, Tik-Tak oraz ponad 500 piosenek,  m.in. Kulfon, co z ciebie wyrośnie, Witaminki.   W  spotkaniu uczestniczyły dzieci klas pierwszych szkół podstawowych gminy Rzgów.
Pan Andrzej mając 30-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi szybko nawiązał kontakt z pierwszakami . W wesoły sposób opowiadał o historiach, które pojawiają się w jego książkach. Dzieci poznały też jedną z najbardziej ulubionych dzieł autora pt .”Wojna na Pięknym Brzegu”, która opowiada o wojennych doświadczeniach matki pisarza. W trakcie spotkania Nasz gość zaprosił dzieci do udziału w zabawie polegającej na wypowiadaniu trudnych zwrotów językowych .Szybko okazało się ,że łamańce typu „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”, „Cóż, że ze Szwecji” stały się nie lada wyzwaniem dla uczniów. Największe poruszenie wywołała tajemnicza, kolorowa walizka, którą autor przywiózł ze sobą. Skrywali się w niej Kulfon i Zając Poziomka-bohaterowie, w których tworzeniu brał udział Pan Andrzej. Pierwszoklasiści przy użyciu rekwizytów poznali także zasady posługiwania się lalką –kukiełką. Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję zakupić książkę z dedykacją autora.

Spotkanie zorganizowano w ramach zadania „Czytasz..wiesz” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Stare Miasto im.prof. Joanny Papuzińskiej.

Dorota Eltman

GBP w Rzgowie


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  29
  czerwca 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry