Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Sukces Sławska na Dożynkach Powiatowych

Tegoroczne święto plonów w powiecie konińskim odbyło się w Kazimierzu Biskupim. Gminę Rzgów reprezentowała delegacja ze Sławska z okazałym wieńcem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Na dożynki do Kazimierza Biskupiego został zorganizowany wyjazd autokarem, udział wzięło 40 osób, wieniec przewieziony był samochodem OSP Sławsk.

W skład delegacji dożynkowej wchodzili przedstawiciele KGW, OSP, Pracowni Sławsk, Rady Sołeckiej oraz mieszkańcy Sławska i innych miejscowości z terenu gminy. Urząd Gminy reprezentowały Panie Sekretarz- Alicja Zimna i pracownik urzędu Emilia Goza. Msza św. dziękczynna za zebrane plony odprawiona została w kościele pw. św. Marcina z Tours. Po jej zakończeniu barwny korowód pomimo deszczu przemaszerował na stadion miejski, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości dożynkowej. Tak jak rolnik pracuje raz w słońcu a raz w deszczu tak i tegoroczne dożynki były skąpane w strugach wody. Piękne wieńce dożynkowe trzeba było chronić pod parasolem albo pod folią. Komisja konkursowa zdążyła ocenić i wyłonić te najpiękniejsze spośród 17 zgłoszonych wieńcy dożynkowych do konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2016”.

I miejsce zajęło sołectwo Stara Ruda (gm. Wierzbinek), II miejsce KGW Półwiosek Stary (gm. Ślesin) a III miejsce KGW Sławsk gm. Rzgów. Zajęcie trzeciego miejsca w tak zaszczytnym konkursie to wielki honor. Po ubiegłorocznych sukcesach dożynkowych panie z KGW nie spoczęły na laurach, nadal pracują na sukcesy własne, sołectwa i gminy.

Dziękujemy za trud wyplatania wieńca.

Dziękujemy delegacji dożynkowej oraz wszystkim uczestnikom wyjazdu na dożynki powiatowe do Kazimierza Biskupiego.

Teresa Kwiatkowska


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  10
  2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry