Stanowisko do SAMOSPISU w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Od 1 września w Sali narad Urzędu Gminy w Rzgowie dostępne jest stanowisko do przeprowadzenia samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego. Stanowisko zostało przygotowane dla osób, które nie posiadają możliwości technicznych do wypełnienia formularza spisowego w domu. Chęć skorzystania ze stanowiska należy zgłosić w sekretariacie UG (biuro nr 15).

Przypominamy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych mają obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 i tym samym są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych
z prawdą odpowiedzi.

Obowiązek ten można wypełnić trzema metodami:

- od 1 września 2020 r.- samospis internetowy za pośrednictwem interaktywnej aplikacji formularzowej dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem: spisrolny.gov.pl

- od 16 września 2020 r. wywiad telefoniczny przeprowadzony przez rachmistrza telefonicznego,

- od 1 października 2020 r. wywiad bezpośredni z rachmistrzem terenowym.

Aby spisać się szybko i wygodnie przygotuj wcześniej:

- numer gospodarstwa rolnego (otrzymasz go w liście od Prezesa GUS)

- numer PESEL (będzie potrzebny do zalogowania się), informacje o powierzchni gruntów, zasiewów, stosowanych nawozach, itp.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://spisrolny.gov.pl W razie pytań pomocą służą pracownicy Gminnego Biura Spisowego w Rzgowie pod numerem telefonu: 63 241 90 18  wew. 21, 41 lub 42.

Stanowisko do przeprowadzenia samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego dostępne jest od 1 września do 30 listopada 2020 r. w godzinach pracy Urzędu tj.: od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.

maj 2021