Spotkanie Wielkanocne w Kowalewku

W dniu 18 marca 2018 r. w Domu Kultury w Kowalewku odbyło się coroczne Spotkanie Wielkanocne. W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Rzgów - Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów - Roman Jakubowicz,  Dyrektor LBS w Strzałkowie oddział w Rzgowie - Dawid Majdecki, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie - Anna Sadłowska, Dyrektorzy Szkół, Sołtysi, Radni Gminy Rzgów, Koła Gospodyń Wiejskich a także Mieszkańcy Gminy Rzgów.

Od godziny 13.00 Panie z KGW brały udział w Warsztatach Wielkanocnych, które prowadziły Panie Maria Bachera i Dorota Rurek. Uczestnicy  z dużym zaangażowaniem wykonywali świąteczne stroiki i ozdoby.

Część oficjalną rozpoczął występ o tematyce wielkanocnej dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osieczy pod kierunkiem Pań: Wiollety Sobczak,  Agnieszki Goździk, Urszuli Andrzejewskiej i Bożeny Świerczewskiej.

Następnie  ogłoszono wyniki konkursu na Świąteczną Kartkę Wielkanocną. Konkurs ten skierowany był do przedszkolaków oraz dzieci Szkół Podstawowych z terenu Gminy Rzgów. Wybór był bardzo trudny, gdyż prac było bardzo dużo i wszystkie były kolorowe i przyciągające wzrok. Wszystkie prace przedszkolaków zostały wyróżnione, a w klasach I-VIII w poszczególnych kategoriach nagrody otrzymali:

Klasa I-III

Julia Sobańska, Antoni Zając- Szkoła Podstawowa w Grabienicach.

Jakub Szczepaniak , Kacper Skitek i Szymon Szymkiewicz- Szkoła Podstawowa w Osieczy.

Zuzanna Karczewska, Natalia Andrzejewska i Szymon Górecki – Szkoła Podstawowa w Sławsku.

Klasa IV – VI

Aleksandra Pieszak - Szkoła Podstawowa w Grabienicach.

Wikotria Mili, Paulina Matuszak, Konrad Sobański - Szkoła Podstawowa w Osieczy.

Zuzanna Kwaśna, Wojciech Kwaśny- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie.

Weronika Przybylska - Szkoła Podstawowa w Sławsku.

Klasa VII-VIII

Jakub Kmieć - Szkoła Podstawowa w Osieczy.

Julianna Banaszak - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie.

Klaudia Kunicka - Szkoła Podstawowa w Sławsku.

Na zakończenie wszyscy przybyli goście skosztowali  pyszne wypieki oraz jajka przygotowane na wiele sposobów przez Panie z Kół Gospodyń wiejskich z Bożatek, Kowalewka, Osieczy, Rzgowa, Sławska, Witnicy, Zarzewa i Zarzewka.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację oraz uczestnikom wydarzenia.

maj 2021