Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Spotkanie Opłatkowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rzgów.

W dniu 21 grudnia 2019 roku, w świetlicy wiejskiej w Brannie odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Rzgów. Przy tej okazji dokonano uroczystego przekazania lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP w Brannie i OSP w Świątnikach.

Uroczystość rozpoczęła zbiórka pododdziałów na placu przed świetlicą. Następnie proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Wawrzyńca w Sławsku, ks. kan. Benedykt Gembicki dokonał poświęcenia nowego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brannie. Kluczyki do nowego pojazdu wręczył Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Piaskowski. Całkowita wartość samochodu wynosi 189.543,00 zł brutto. Z czego 85% kwoty, tj. 161.111,55 zł zostało dofinansowane przez OW ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego, ze środków pochodzących z Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Pozostałe 15% kwoty, tj. 28.431,45 zł, zostało dofinansowane przez Gminę Rzgów.

Następnie druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świątnikach otrzymali z rąk Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzgowie Wojciecha Koszala, oraz Prezesa Zarządu OSP w Brannie Przemysława Kubackiego, kluczyki do lekkiego samochodu Ford Transit, który dotychczas był na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Brannie.

Po przekazaniu samochodów, druhny i druhowie oraz zaproszeni goście udali się do świetlicy, gdzie w imieniu organizatorów, Prezes OSP w Brannie przywitał wszystkich przybyłych gości. Przedstawił historię pozyskania nowego samochodu dla swej jednostki, a następnie wraz z Prezesem OSP w Świątnikach podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania samochodów. Po zakończonej uroczystości wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i zasiedli do tradycyjnego wigilijnego stołu przygotowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Brannie we współpracy z KGW w Brannie. Spotkanie przy wigilijnym stole było okazją do podsumowań mijającego roku oraz do snucia planów na przyszłość.

Gospodarzem uroczystości była Ochotnicza Straż Pożarna w Brannie, natomiast organizatorem spotkania byli: Wójt Gminy Rzgów, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzgowie, OSP w Świątnikach oraz OSP w Brannie.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  22
  2021

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA SZCZEPIMY SIĘ GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne PRZYGARNIJ PSA DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry