Spotkanie autorskie z Joanną Olech

W dniu 10 październiaka 2023 r. w Gminnej Biliotece Publicznej w Rzgowie odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Olech - pisarką, ilustratorką, autorką cyklu książek o smoku Pomponie oraz ,,Dynastii Miziołków’’ ( za którą została uhonorowana Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego ) i wielu innych książek dla dzieci.

Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klas II i III Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzgowie. Niezwykle sympatyczna i spontaniczna pisarka w humorystyczny sposób włączyła dzieci do rozmowy, zachęcając ich do wykonywania zawodu pisarza. Nie zabrakło również głośnego czytania fragmentu książki ,,Dynastia Miziołków’’ oraz pięknych ilustracji, które spontanicznie tworzyła Pani Joanna w czasie spotkania.

Na zakończenie uczniowie mieli okazję do zadawania pytań autorce oraz zostali obdarowani pieczątkami i imiennym autografem.

Spotkanie autorskie z Joanną Olech dofinansowano ze środków programu „ Działaj Lokalnie” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”.