Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Serce na nakrętki

Czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek został ustawiony przy Urzędzie Gminy w Rzgowie. Nakrętkowe serce ma na celu, przy współpracy mieszkańców gminy, zebrać jak największą ilość plastikowych nakrętek po różnorodnych opakowaniach i przekazać je osobom potrzebującym.

Jest to projekt, który ma podwójne znaczenie – z jednej strony wspomaga recykling w naszej gminie, uczy selektywnego gromadzenia odpadów oraz umożliwia mieszkańcom w świadomy i łatwy sposób pozbycie się zbędnych nakrętek, jednocześnie pomagając potrzebującym. Zbierając nakrętki, należy oczyścić je z naklejek, etykiet, cen. To ułatwi i skróci proces ich przeróbki. Do zbierania nadają się nakrętki z opakowań spożywczych (napojów, mleka, ketchupu itp.) oraz nakrętki z opakowań środków chemicznych (płynów do mycia naczyń, płynów do prania, kosmetyków itp.)   

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wrzucania plastikowych nakrętek.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  16
  2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry