RÓŻE DLA PAŃ BIBLIOTEKAREK

W piękny, słoneczny, poniedziałkowy poranek 23.05.2016 r.  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie spotkały się wszystkie Panie bibliotekarki z gminy Rzgów, wśród nich także emerytowana już p. Maria Panienkowska oraz zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Rzgów p. Grzegorz Matuszak, przewodniczący Rady Gminy p. Roman Jakubowicz, sekretarz gminy  p. Alicja Zimna i prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie p. Anna Sadłowska.

Okazją do świętowania był Dzień Bibliotekarza przypadający 8 maja.

Gości spotkania powitała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie p. Dorota Eltman, która podziękowała za dotychczasową współpracę swoim pracownikom oraz koleżankom z bibliotek szkolnych a także życzyła dalszych sukcesów zawodowych, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz bogatego księgozbioru. Głos zabrał również Wójt gminy

p. Grzegorz Matuszak, który na ręce Pani Dyrektor Eltman złożył w imieniu Samorządu życzenia, podziękowania za szerzenie kultury i czytelnictwa w gminie, trud wkładany w wykonywaną pracę oraz opiekę nad książkami. Wyrazem wdzięczności była czerwona róża podarowana każdej z Pań. Do życzeń dołączyła również Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie p. Anna Sadłowska, która dziękowała za opiekę, współpracę oraz „przygarnięcie uniwersytetu pod skrzydła biblioteki”. W ramach podziękowania podarowała piękny kwiat.

„RÓŻE DLA PAŃ BIBLIOTEKAREK”

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, zakończone słodkim poczęstunkiem w wykonaniu pań bibliotekarek.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Daria Kałasa

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie