Rowerowy Rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

19 maja 2018 r. Mieszkańcy Rzgowa gościli uczestników V Rowerowego Rajdu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego.
Przed pomnikiem na Placu Stuczyńskich w Rzgowie cyklistów powitał Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, Wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzgowie Aleksandra Gałecka i młodzież.
Po krótkiej części oficjalnej, podczas której m.in. Wójt przedstawił  rys historyczny zamordowania rodziny Stuczyńskich - zapalono znicze.
Trasę Konin – Rzgów – Zagórów – Lądek – Golina – Konin, liczącą prawie 70, pokonało  niemal 120 rowerzystów.
Na trasie do uczestników rajdu dołączyła też grupa młodzieży wraz z opiekunami z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzgowie.

maj 2021