Program „Rodzina 500 plus”

Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w Programie „Rodzina 500+”, od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Od 1 czerwca 2021 r. prawo do świadczenia wychowawczego zostało ustalone na roczny okres świadczeniowy trwający do 31 maja 2022 roku.

Warunkiem uzyskania prawa do świadczenia wychowawczego od 1 czerwca 2021 r. było złożenie wniosku do gminnego organu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy.

Od 2022 roku przyjmowaniem wniosków o świadczenie 500+ (tylko w formie elektronicznej) zajmuje się ZUS. Szczegóły na stronie ZUS (proszę kliknąć).

maj 2022