Przekazanie sprzętu dla Jednostek OSP z terenu Gminy Rzgów

W dniu 10 października  br. w remizie OSP Rzgów odbyło się przekazanie sprzętu dla dwóch Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rzgów.
Wyposażenie i sprzęt ratownictwa (po 4 sztuki umundurowania specjalnego i 4 hełmy strażackie) otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne w Rzgowie i w Barłogach.
Środki na doposażenie Jednostek pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
Łączna wartość zakupionego sprzętu to ponad 32 tysiące złotych.
W spotkaniu uczestniczyli: Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robert Popkowski, Radny Rady Miasta Konina Jacek Kubiak, Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak oraz druhowie OSP z terenu Gminy Rzgów.

maj 2022