Półkolonie w Osieczy i Sławsku

W dniach od 9 do 13 sierpnia br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Osieczy oraz Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Sławsku uczestniczyli w półkoloniach w ramach projektu „Mistrzowie kompetencji w Osieczy i Sławsku”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt realizowany jest przez Gminę Rzgów w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

W Osieczy półkolonie przybrały formę zajęć z robotyki, których celem było rozwijanie umiejętności konstruowania oraz programowania i które wpływają na rozwój kompetencji matematycznych, a także informatycznych u uczniów. W Sławsku natomiast zajęcia miały formę laboratorium naukowego. Uczniowie wykonywali doświadczenia oraz eksperymenty. Kolejne półkolonie odbędą się za rok.

W ramach projektu szkoły zostały wyposażone m.in. w tablice multimedialne, laptopy z oprogramowaniem oraz ciekawe pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć. Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia dodatkowe dla uczniów.

Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2023 roku.