Podpisanie umowy LIFE AFTER COAL PL

W dniu 13 kwietnia br. odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy partnerskiej w ramach realizacji przedsięwzięcia pn. „LIFE AFTER COAL PL Wdrażanie Strategii na rzecz Neutralności Klimatycznej Wielkopolska Wschodnia 2040 ”.

Ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego umowę podpisał Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, Gminę Rzgów reprezentował Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak.

W ramach projektu min.  zostanie zatrudniony doradca klimatyczny, który pomoże mieszkańcom sięgać po środki na projekty termomodernizacyjne nieruchomości oraz wymianę źródeł ciepła.

Projekt dofinansowany jest z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

lipca 2024