Podpisanie Porozumienia ZIT

W dniu 3 października br. miało miejsce podpisanie Porozumienia w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie powiatu konińskiego. To nowe narzędzie służące do podziału funduszy europejskich, o które również będzie wnioskować Gmina Rzgów. Dla wszystkich gmin powiatu konińskiego przewidziano kwotę niemal 20 mln euro (ponad 90 mln zł po obecnym kursie).

W ramach ZIT realizowane będą inwestycje w ośmiu obszarach tj.: rozwój zrównoważonej mobilności, adaptację do zmian klimatycznych, rozwój e-usług i e-zasobów publicznych. Ponadto dofinansowane zostaną zadania związane z edukacją przedszkolną, ogólną i kształceniem zawodowym, usługami społecznymi i zdrowotnymi czy integracją i aktywizacją społeczną.