Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Ostatnie zajęcia z rękodzieła

Jak ten czas szybko leci i to co dobre przemija. Przekonali się o tym seniorzy z Gminy Rzgów, którzy w miniony piątek tj. 18 sierpnia br. wzięli udział  w ostatnich już zajęciach z rękodzieła w ramach Projektu „Rozsmakowani w kulturze”. Projekt realizowany jest dzięki dobrej współpracy Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów z siedzibą w Koninie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.

Tym razem nasi uczestnicy wykonywali kwiaty  metodą cukierkową.  Warto tu wspomnieć iż do stworzenia kwiatów  użyta została wyłącznie krepina, która w porównaniu z bibułą jest  o wiele bardziej trwała i elastyczna. Nie jest to łatwa technika ale bardzo efektowna. Zaangażowanie i chęci sprawiły iż seniorzy poradzili sobie z zadaniem bardzo dobrze bo jak mówi powiedzenie „Nauka czyni mistrza”.  Dzięki temu powstały piękne, kolorowe kompozycje kwiatowe, które z pewnością przyozdobią wnętrza domów naszych uczestników i  nie raz przypomną o mile spędzonych chwilach podczas zajęć.
Kompozycje powstały dzięki pomysłowi  Pani Darii Kałasa, która wraz z p. Kamilą Janicką oraz p. Dorotą Eltman dzielnie wspierały seniorów oraz pomagały w pierwszych krokach tworzenia kwiatów. Czekamy na kolejne zajęcia tym razem wokalne.

                                                                               


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  22
  2021

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA SZCZEPIMY SIĘ GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne PRZYGARNIJ PSA DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry