OSTATNIA SESJA RADY GMINY RZGÓW

W piątek (26 kwietnia) po raz ostatni obradowała Rada Gminy Rzgów w kadencji 2018-2024. To była najdłuższa kadencja w historii samorządu, bo aż 5,5-letnia. Radni musieli podejmować decyzje nie tylko wynikające z problemów lokalnych, ale także globalnych, takich jak organizacja szczepień z powodu epidemii koronawirusa czy pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Radni otrzymali z rąk Wójta Gminy Rzgów pamiątkowe grawertony. – Była to kadencja naprawdę wspaniała – ocenił Grzegorz Matuszak. – Współpraca z takimi ludźmi to czysta przyjemność. Różnice były, są i będą, ale efekt końcowy jest bardzo przyzwoity. Są tacy, którzy zazdroszczą nam takiej rady, takiej komitywy. Dziękuję za to, że byliśmy tą siłą i monolitem.

Swoim koleżankom i kolegom z rady dziękował również przewodniczący Roman Jakubowicz. – Dziękuję, ze pozwoliliście pracować mi bez żadnego stresu i napięcia, że do wielu rzeczy podchodziliście po przyjacielsku. Życzę przyszłej radzie, żeby w dalszym ciągu się tak układało, żeby stosunki pomiędzy władzą wykonawczą, a uchwałodawczą były co najmniej takie, jak do tej pory – powiedział.

Były również podziękowania dla kierownictwa, pracowników Urzędu Gminy, kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, sołtysów i wszystkim, którzy w tej kadencji współpracowali i działali na rzecz rozwoju Gminy Rzgów.

Pierwsza sesja nowej kadencji odbędzie się w czwartek 2 maja.