Oddanie do użytku przebudowanego mostu w Zastrużu oraz drogi powiatowej Dąbrowica-Barłogi

W dniu 17 lipca br. odbyło się oficjalne oddanie do użytku przebudowanego mostu w Zastrużu oraz drogi powiatowej Dąbrowica-Barłogi. Organizatorami spotkania byli Stanisław Bielik Starosta Koniński  oraz Grzegorz Matuszak Wójt Gminy Rzgów. W uroczystości udział wzięli min.: Ryszard Bartosik Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Leszek Galemba Poseł na Sejm RP, Tomasz Nowak Poseł na Sejm RP, Krzysztof Buchelt Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka wsparcia Rolnictwa oddział  terenowy w Poznaniu, Ryszard Nawrocki Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego, Sławomir Ławniczak Radny Powiatu Konińskiego, Jerzy Rzepecki Radny Powiatu Konińskiego, Katarzyna Rzepecka -Andrzejak Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Koninie, Sylwia Cichocka Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie, Radni Gminy Rzgów na czele z Przewodniczącym Romanem Jakubowiczem, Lucyna Wrzyszczyńska była Zastępca Wójta Gminy Rzgów, Paweł Andrzejczak Prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych S.A., pracownicy Urzędu Gminy Rzgów, Sołtysi.

Prawie 3,7 mln zł kosztowała przebudowa mostu w Zastrużu oraz drogi Dąbrowica-Barłogi. Inwestycję realizował Powiat Koniński przy wsparciu środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Fundusz Przeciwdziałania COVID-19, środków własnych oraz dotacji z budżetu Gminy Rzgów.

Remont mostu wymusił również przebudowę drogi powiatowej biegnącej przez Dąbrowicę i Barłogi. To właśnie tam poprowadzony został objazd w momencie prac na moście w Zastrużu. By ruch aut odbywał się płynnie wcześniej droga została m.in. poszerzona. Część gruntów pod tę inwestycję przekazał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a część – okoliczni rolnicy.