Obchody 77 rocznicy zamordowania przez Hitlerowców rodziny Stuczyńskich

W dniu 14.01.2022 r. uczczono 77 rocznicę Zamordowania przez Hitlerowców Rodziny Stuczyńskich. Tego dnia w miejscowości Kowalewek – Struga oraz na cmentarzu w Sławsku Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, delegacje OSP Kowalewek i OSP Sławsk oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku Monika Łukasiewicz wraz z delegacją złożyli kwiaty w miejscach pamięci.

W tym samym dniu w Rzgowie Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzgowie Stanisław Górka wraz z uczniami złożyli kwiaty pod pomnikiem „Bohaterom poległym w walce o wolność” przy Placu Stuczyńskich oraz na cmentarzu.

Zarówno w Rzgowie jak i w Sławsku przypomniano tragiczną historię wydarzeń z 1945 r.

styczeń 2022