Narodowe Czytanie

W dniu 14.09.2023 r. na przystani promowej nad rzeką Wartą w miejscowości Sławsk pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej odbyło się XII Narodowe Czytanie. W tym roku mogliśmy usłyszeć fragmenty lektury ,,Nad Niemnem” – Elizy Orzeszkowej. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, seniorzy oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku.

Na wstępie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie Pani Dorota Eltman odczytała list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Następnie fragmenty powieści ,,Nad Niemnem” odczytali: Monika Łukasiewicz, Teresa Ignaszczak, Barbara Fabiszak, Aneta Kubiak, Dorota Eltman, ks.Tomasz Jener, Jerzy Kacprowicz, Wiesław Czaja oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sławsku: Lena Szeflińska, Izabela Krygier, Adam Krygier oraz Wojciech Marcinek.

Przerywnikiem muzycznym był występ Chóru Dominium.

Materiał wideo (kliknji na zdjęcie poniżej)