Narodowe Czytanie

Zgodnie z 10-letnią tradycją w piątek 3-go września 2021 r. w Kinie za Rogiem w Rzgowie odbyło się jubileuszowe ogólnopolskie Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy tragifarsę „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Utrzymana w teatralnym stylu aranżacja sceny na wzór mieszczańskiego salonu pani Dulskiej wprowadziła widzów w klimat tamtej epoki.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, seniorzy i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie.W tytułową rolę wcieliła się Zofia Waleriańczyk. Postać Hesi i Meli odgrywały Ewelina Kałużna - Żabierek i  Sylwia Jakubowicz, Juliasiewiczową - Jolanta Szaraszek,  Zbyszka - Mateusz Mili, Tadrachową - Jadwiga Włodarczyk. Postać Hanki odwzorowała Marzena Rogowska, natomiast lokatorkę Dorota Eltman.

Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie.