Narodowe Czytanie

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie już po raz dziewiąty uczestniczyła w akcji Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku mogliśmy usłyszeć fragmenty lektury „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Z uwagi na istniejącą sytuację epidemiologiczną tegoroczna akcja miała nietypowy charakter. Fragmenty dramatu czytane przez zaproszonych gości zostały uwiecznione w formie krótkiego filmiku.

W role książkowych bohaterów wcielili się :
Balladyna- Monika Łukasiewicz Radna Gminy Rzgów ze Sławska,
Alina-Agnieszka Duszyńska Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Osieczy,
Skierka- Alicja Drop Kierownik Biblioteki Filii w Sławsku,
Wdowa- Daniela Kucharczyk, Kirkor- Mirosław Rek Przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie.

maj 2021