Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Narodowe Czytanie

W dniu 6 września br. w Filii Biblioteki w Sławsku odbyła się ósma edycja Narodowego Czytania pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. 
W tym roku czytane były fragmenty ośmiu nowel: Elizy Orzeszkowej „Dobra Pani”, Marii Konopnickiej „Dym”, Władysława Reymonta „Orka”, Stefana Żeromskiego „Rozdzióbią nas kruki, wrony…”, Henryka Sienkiewicza „Sachem”, Bruno Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków”, Bolesława Prusa „Katarynka” i Henryka Rzewuskiego „Sawa”.
Utwory zaprezentowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich ze Rzgowa oraz Sławska.

- Jest to wybór lektur, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia - napisał w specjalnym liście, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który na wstępie spotkania odczytała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie Dorota Eltman.

Oprócz fragmentów nowel wysłuchano biogramów autorów dzieł oraz streszczenia samych utworów, które były wprowadzeniem do czytanych lektur.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  22
  2021

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA SZCZEPIMY SIĘ GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne PRZYGARNIJ PSA DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry