Narada z sołtysami

W dniu 02 marca 2023 r. w Urzędzie Gminy Rzgów odbyła się narada Wójta Grzegorza Matuszaka z Sołtysami Sołectw Gminy Rzgów. Omówione zostały następujące tematy:

1. Budżet Gminy na rok 2023, w tym zadania inwestycyjne i fundusz sołecki;
  2. Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Koninie w sprawie zagrożenia afrykańskim pomorem świń oraz grypą ptaków (HPAI);
  3. Informacja o bieżącym utrzymaniu dróg.

Skarbnik Gminy Barbara Fabiszak omówiła uchwalony w dniu 29 grudnia 2022 budżet gminy na rok 2023, w tym fundusz sołecki i wykaz inwestycji zaplanowanych na 2023 rok. Następnie omówiono pozostałe tematy i przekazano sołtysom materiały informacyjne. W dyskusji poruszono także bieżące sprawy, m.in. utrzymanie dróg, budowa wodociągów, wytyczne w zakresie realizacji zadań przez inkasenta podatku rolnego oraz problem bezdomnych zwierząt z terenu gminy.

Dziękujemy wszystkim sołtysom za udział w naradzie.