Narada z Sołtysami

W dniu 12 stycznia 2022 r. w Urzędzie Gminy Rzgów odbyła się narada Wójta Grzegorza Matuszaka z Sołtysami Sołectw Gminy Rzgów. Omówiono następujące tematy:

1. Budżet gminy na 2022 rok, w tym zadania inwestycyjne i fundusz sołecki.
  2. Sprawy związane z realizacją programu „Czyste Powietrze” oraz Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
  3. Informację na temat wdrażania dodatku osłonowego w ramach rządowej tarczy antyinflacyjnej.
  4. Sprawy bieżące, komunikaty i wolne wnioski.

Skarbnik Gminy omówiła uchwalony w dniu 29 grudnia 2021 r. budżet gminy na rok 2022, w tym fundusz sołecki i wykaz inwestycji zaplanowanych na 2022 rok. Wójt zwrócił szczególną uwagę na znaczny wzrost wydatków na realizację inwestycji w gminie i omówił najważniejsze z nich. Następnie omówiono pozostałe tematy i przekazano sołtysom materiały informacyjne. W  dyskusji poruszono bieżące sprawy m.in. odbioru odpadów komunalnych i stawki za tę usługę, zimowego utrzymania dróg, budowy i remontów dróg oraz ich oznakowania.

Na koniec Wójt złożył wszystkim Życzenia Noworoczne.

(-) Biuro Rady