MORSOWANIE W RZGOWIE

Pokaźna grupa amatorów zimnej kąpieli wzięła udział w Pierwszym Morsowaniu, które odbyło się 5 marca 2023 r. nad stawami w Rzgowie. Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rzgów Wiktor Nawrocki.

Zimowa aura dopisała, humory też, a atmosferę dodatkowo poprawiła energiczna rozgrzewka. Zabawa była udana, tym bardziej, że po wyjściu z chłodnego zbiornika wodnego na uczestników morsowania czekał ciepły posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Rzgowa. Nad całością czuwały jednostkI OSP Barłogi, Grabienice, Rzgów i Zastruże. Sponsorami morsowania nad stawami w Rzgowie byli: Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Radny Powiatu Konińskiego Sławomir Ławniczak, Radny Gminy Rzgów Wiktor Nawrock Urząd Gminy Rzgów, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy "GWAREK" FUP "GASTRONOM" Piotr Jasiak, Józef Moskała - Świątniki, KGW Rzgów, Firma Hydrostal Konin, Fabryka Dzika Konin, Kwiaciarnia "Marcinek" z Zagórowa. W wydarzeniu udział wzięli min.: Morsy z Konina, Wilczyna, "Przerębloki" z Zagórowa, a także Mieszkańcy Gminy Rzgów.

Gratulujemy wszystkim odwagi!

Materiał wideo (KLIKNIJ PONIŻEJ)