Mistrzostwa Powiatu Konińskiego Nauczycieli w Siatkówce

Dnia 1 lutego br., w Rychwale odbyły się Mistrzostwa Powiatu Konińskiego Nauczycieli w Siatkówce. Organizatorem rozgrywek było Starostwo Powiatowe w Koninie.

Gminę Rzgów reprezentowali nauczyciele:
Justyna Frasz-Ignaczak (kpt), Karolina Juszczak, Tomasz Marcinek, Michał Rek, Przemysław Kopczyński, Tomasz Kowalikowski.

Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Najlepsza okazała się reprezentacja Gminy Krzymów, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce przypadło zespołowi z Rychwała. Na trzecim stopniu podium uplasowała się reprezentacja Gminy Golina. Reprezentacja Gminy Rzgów zajęła IV miejsce. Nasi siatkarze wygrali ze Starym Miastem 2-0 oraz przegrali po niezwykle wyrównanych meczach 0-2 z Rychwałem  i Goliną oraz 1-2 z Krzymowem.
Cały turniej przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze. Na zakończenie zawodów najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie. Na zawodników czekał także poczęstunek.

maj 2022