Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Inwestycje drogowe w powiecie konińskim, w tym w gminie Rzgów

Trwa rozbudowa infrastruktury drogowej w powiecie konińskim w ramach PROW 2014-2020

 19 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Koninie podpisano umowy o dofinansowanie inwestycji drogowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Umowy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego reprezentowanym przez Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego podpisał Powiat Koniński oraz 5 gmin w tym nasza gmina Rzgów!

 Realizacja inwestycji wpłynie pozytywnie na poprawę warunków ekonomicznych i atrakcyjność terenów wiejskich, ułatwi dostęp do infrastruktury społecznej, przyczyni się do zwiększenia aktywności obywatelskiej i gospodarczej mieszkańców, podniesie również jakość i atrakcyjność obszaru.
Na terenie gminy Rzgów w ramach podpisanych w piątek umów zostanie wykonana zmiana nawierzchni dróg w Sławsku (wartość kosztorysowa 551 206, 80 zł), Babia-Zarzew (wartość kosztorysowa 2 534 406, 11 zł) oraz Rzgów - Modła Kolonia (wartość kosztorysowa 510 937, 66 zł)

Ze środków unijnych na modernizację i rozbudowę dróg skorzystają gminy: Grodziec, Golina, Rychwał, Rzgów i Wierzbinek, a także Powiat Koniński, który jest jednym z dwóch powiatów w Wielkopolsce, który uzyskał dofinansowanie na dwie inwestycje drogowe, natomiast nasza gmina uzyska łączne dofinansowanie w wysokości 2 320 298,00 zł  - tj. 63,63% wartości realizowanych zadań.

6 samorządów, 15 umów, ponad 10 mln zł – tak można podsumować inwestycje drogowe jakie w najbliższych latach będą realizowane w powiecie konińskim dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów  Wiejskich na lata 2014-2020.

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  04
  grudnia 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry