Informacja z XX Sesji Rady Gminy Rzgów

Informacja  z  XX Sesji Rady Gminy Rzgów

TRANSMISJA (proszę kliknąć)

W dniu 27 listopada 2020r. odbyła się XX Sesja Rady Gminy Rzgów, w której udział wzięło 13 radnych.

Obrady przeprowadzono zgodnie z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XIX Sesji Rady Gminy Rzgów.
  4. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym i dyskusja nad sprawozdaniem.
  5. Wnioski i zapytania radnych.
  6. Rozpatrzenie projektów uchwał:
  • w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy na 2020 rok,
  • w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Rzgów na lata 2020-2036,
  • w sprawie stawek podatku od nieruchomości,
  • w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych,
  • w sprawieobniżenia ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa do naliczania podatku rolnego,
  • w sprawie zaopiniowania cen na 2021r.za odzysk i unieszkodliwianie odpadów
    z grupy 20… - odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie.;
  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu lokalu użytkowego
    w trybie bezprzetargowym na okres dłuższy niż trzy lata.
  1. Informacja Wójta o stanie realizacjizadań oświatowych Gminy Rzgów w roku szkolnym 2019/2020.
  2. Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych
  3. Wolne wnioski i informacje.
  4. Zamknięcie obrad.

Po omówieniu stałych punktów porządku obrad  Rada Gminy przystąpiła  do  rozpatrzenia

wcześniej pozytywnie zaopiniowanych przez wszystkie stałe komisje projektów uchwał wymienionych w punkcie 6 porządku obrad. Wszystkie uchwały, w głosowaniu imiennym,  zostały przyjęte jednogłośnie.

Następnie Wójt omówił  informację o stanie realizacji  zadań oświatowych Gminy Rzgów w roku szkolnym 2019/2020. W dyskusji zwrócono uwagę na wyniki egzaminów końcowych, liczebność oddziałów w małych szkołach, która co roku maleje, ale przede wszystkim na rosnące z roku na rok wydatki, jakie gmina ponosi na utrzymanie szkół, Radni stwierdzili, że sytuację tę trzeba szczegółowo przeanalizować i podjąć działania w celu zmniejszenia wydatków na oświatę.

Szczegóły dotyczące przebiegu obrad będą zawarte w protokole z sesji, który po przyjęciu      przez Radę Gminy na następnej sesji, będzie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Gminy Rzgów.

Wszystkie podjęte przez Radę uchwały będą niezwłocznie zamieszczone w BIP.

(-) Biuro Rady