Informacja z XLVI Sesji Rady Gminy Rzgów

Dnia 28 kwietnia 2023 r. odbyła się XLVI Sesja Rady Gminy Rzgów, w której udział wzięło 12 radnych. Obrady przeprowadzono zgodnie z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie  prawomocności obrad

2.  Przedstawienie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołów z  XLIV i XLV  Sesji Rady Gminy Rzgów.

4. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym i dyskusja nad sprawozdaniem.

5. Wnioski i zapytania radnych.

6. Omówienie informacji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie działania Komisariatu Policji w Rychwale za 2022 rok.

7. Omówienie informacji o działalności GOPS w Rzgowie za rok 2022.

8. Rozpatrzenie projektów uchwał:

1. w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy na 2023 rok;
  2. w sprawie zmiany WPF Gminy Rzgów na lata 2023-2033;
  3. w sprawie planu pracy Rady Gminy Rzgów na 2023 rok;
  4. w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji Rady Gminy Rzgów na rok 2023;
  5. w sprawie zmiany statutu Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie;
  6.  w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Sławsk;
  7. w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Branno;
  8. w sprawie zmiany uchwały nr 98/08 Rady Gminy Rzgów z dnia 18.06.2008 r. zmienionej uchwałą nr 51/15 Rady Gminy Rzgów z dnia 14 lipca 2015 r. w sprawie wyrażenia woli przystąpienia do Stowarzyszenia „ Solidarni w Partnerstwie”;
  9. w sprawie udzielenia Województwu Wielkopolskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na pokrycie części wkładu własnego w związku z realizacją Projektu pn. „Budowa nowej linii kolejowej Turek – Konin”;
  10. w sprawie ustalenia zasad odpłatnego przejmowania przez Gminę Rzgów urządzeń wodociągowych i/lub kanalizacyjnych od osób fizycznych i prawnych, które te urządzenia wybudowały z własnych środków;
  11. w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Rzgów w 2023 roku.

9. Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych.

10. Wolne wnioski i informacje.

11. Zamknięcie obrad.

Po omówieniu stałych punktów porządku obrad,  Rada Gminy wysłuchała po kolei informacji określonych w punktach 6 i 7. Przyjęła je do wiadomości, oceniając pozytywnie działalność Komisariatu Policji w Rychwale oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzgowie w roku 2022 (załączniki).

Następnie przystąpiono do rozpatrzenia  wcześniej pozytywnie zaopiniowanych przez wszystkie stałe komisje projektów uchwał wymienionych w punkcie 8 porządku obrad. Wszystkie uchwały, w głosowaniu imiennym,  zostały przyjęte jednogłośnie.

Szczegóły dotyczące przebiegu obrad będą zawarte w protokole z sesji, który po przyjęciu przez Radę Gminy na następnej sesji, będzie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Gminy Rzgów. Wszystkie podjęte przez Radę uchwały będą niezwłocznie zamieszczone w BIP.