Informacja z XI Sesji Rady Gminy Rzgów

W dniu 08 października 2019 r. odbyła się XI Sesja Rady Gminy Rzgów,  w której udział wzięło 13 radnych.

TRANSMISJA (proszę kliknąć)

Obrady przeprowadzono zgodnie z niżej przedstawionym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołów z VIII, IX i X Sesji Rady Gminy Rzgów.
  4. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym i dyskusja nad sprawozdaniem.
  5. Wnioski i zapytania radnych.
  6. Rozpatrzenie projektów uchwał:
  • w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy na 2019 rok,
  • w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Rzgów na lata 2019-2028.
  • w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego dotyczącego współdziałania gmin wchodzących w skład aglomeracji Sławsk przy realizacji zadania polegającego na aktualizacji obszaru i granic aglomeracji Sławsk,
  • w sprawie zmiany uchwały nr 55/15 Rady Gminy Rzgów z dnia  14.09.2015 r. w sprawie wprowadzenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolu, dla których organem prowadzącym jest Gmina Rzgów,
  • w sprawie rozpatrzenia skargi na Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy.

7. Przeprowadzenie wyborów ławników sądowych na kadencję 2020-2023.
       8. Informacja Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Rzgów o złożonych oświadczeniach
           majątkowych za rok 2018.
       9. Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych.
       10. Wolne wnioski i informacje.
       11. Zamknięcie obrad.

Po zrealizowaniu stałych punktów porządku obrad Rada Gminy przystąpiła do uchwalania wcześniej pozytywnie zaopiniowanych przez wszystkie stałe komisje projektów uchwał.

Uchwały  zostały  przyjęte jednomyślnie, w jednym głosowaniu jeden radny wstrzymał się od głosu.

Następnie w głosowaniu tajnym, spośród 5  kandydatów Rada wybrała 5 ławników sądowych na kadencję 2020-2023: 2 do Sądu Okręgowego w Koninie i 3 do Sądu Rejonowego w Koninie, w tym 2 do sądu pracy.

Przyjęto również informacje Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Rzgów o złożonych oświadczeniach majątkowych za rok 2018.

Szczegóły dotyczące przebiegu obrad będą zawarte w protokole z sesji, który po przyjęciu przez Radę Gminy na następnej sesji, będzie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Gminy Rzgów.

Wszystkie podjęte przez Radę uchwały będą niezwłocznie zamieszczone w BIP.

(-) Biuro Rady

maj 2022