Informacja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie informuje, że mieszkańcy powiatu konińskiego mogą jeszcze korzystać ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pieniądze te mogą być przeznaczone na zaopatrzenie osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Chodzi o: wózki, aparaty słuchowe, pionizatory, protezy, kule ortopedyczne, ale też materace przeciwodleżynowe, pampersy oraz podkłady.

O dofinansowanie z PFRON mogą ubiegać się osoby dorosłe i dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności. W celu ubiegania się o dofinansowanie należy złożyć:

Pieniądze są do wykorzystania do końca grudnia 2020 r.

Osoby zainteresowane zachęcamy i zapraszamy do kontaktu z PCPR w Koninie, najlepiej telefonicznie, pod numerem: (63) 243-03-06 lub poprzez stronę internetową http://www.pcpr.konin.pl/

lipca 2024