Informacja GOPS w Rzgowie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzgowie informuje, że można składać skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu POPŻ – Podprogram 2020.

Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych. Paczki trafią do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie) - których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj.:

•  1.542,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej,
  •  1.161,60 zł dla osoby w rodzinie.

Pomoc udzielana będzie w postaci artykułów spożywczych (paczek), które będą przekazywane osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie.

Skierowanie pobiera się i składa w Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzgowie do 31 grudnia 2020 r.

Osoby zakwalifikowane do Programu pomocy w formie artykułów żywnościowych są zobowiązane do wzięcia udziału w działaniach towarzyszących:
-warsztatach kulinarnych;
-warsztatach edukacji ekonomicznej;