I Wielkopolskie Samorządowe Forum Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Konińskiego

W dniu 10 stycznia 2024 r. na zaproszenie Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego odbyło się I Wielkopolskie Samorządowe Forum Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Konińskiego. W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rzgów Wiesław Czaja wraz z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy z: Barłóg, Grabienic, Kowalewka, Osieczy Pierwszej, Osieczy Drugiej, Rzgowa, Sławska, Witnicy, Zastruża, Zarzewa.

Na spotkaniu przedstawione zostały możliwości realizacji lokalnej strategii rozwoju przez KGW z obszaru LGD Stowarzyszenia "Solidarni w Partnerstwie". Omówiono programy zdrowotne realizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, „Program ograniczenia marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025” oraz konkurs „Mała Mobilna Kuchnia Warsztatowa”. Wyjaśnione zostały zasady dofinansowania dla KGW w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Forum to było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz wzajemnej integracji Kół.