Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików E1 RZGÓW CUP 2018 o Puchar Wójta Gminy Rzgów

Dnia 11 marca br. w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlik E1 „Rzgów Cup 2018” o Puchar Wójta Gminy Rzgów. Organizatorem rozgrywek był klub sportowy GKS Rzgów. W rozgrywkach przeznaczonych dla zawodników z rocznika 2007/2008 wzięło udział 8 drużyn: GKS I Rzgów, GKS II Rzgów, LKS Ślesin, Piast Grodziec, Warta Kramsk, Fanclub Dąbroszyn, OLE Golina, Akademia Reissa Władysławów. Mecze toczyły się w dwóch grupach systemem „każdym z każdym” 1x10minut.

GKS I Rzgów reprezentowali: Antoni Balcerzak, Bartosz Bartczak, Jakub Czajka, Mateusz Hernas, Jakub Kuśmierek, Hubert Ptak, Mateusz Skowroński, Hubert Woźniak

GKS II Rzgów reprezentowali: Piotr Wasilewski, Filip Goździk, Piotr Szumigalski (s. Eli), Filip Ławniczak, Igor Myszel, Alan Jackowski, Ignacy Budzyński, Alan Mizgalski, Filip Gawroński, Olaf Mikołajczyk.

Obie drużyny przygotował sztab szkoleniowy w składzie: Piotr Lewandowski, Przemysław Kopczyński.

Najlepsza w całym turnieju okazała się drużyna GKS-u I Rzgów, która w finale 3-0 pokonała Fanclub Dąbroszyn. Na trzecim stopniu podium uplasował się LKS Ślesin. Miejsce tuż za podium wywalczyła drużyna Akademia Reissa Władysławów. Pozostałe miejsca zajęły odpowiednio GKS II Rzgów,  Warta Kramsk, OLE Golina oraz Piast Grodziec.

Statuetki oraz upominki jako nagrody indywidualne otrzymali:
- Hubert Ptak (GKS I Rzgów) -Zdobywca 6 bramek – Najlepszy Strzelec Turnieju,
- Filip Rubas (OLE Golina) – Najlepszy Bramkarz Turnieju,
- Bartosz Kleśta (LKS Ślesin) – Najlepszy Zawodnik Turnieju.

Zawodników dopingowali licznie zgromadzeni kibice. Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka, Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Joanny Karmowskiej-Szymczak oraz Prezesa GKS-u Rzgów Roberta Frąckowiaka pamiątkowe puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Rzgów oraz Urząd Gminy Rzgów.