GOPS informuje

W związku z obecną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COVID - 19  Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzgowie oferuje pomoc w formie dokonania zakupów i dostarczenia niezbędnych artykułów żywnościowych, środków higieny osobistej oraz leków.

Pomoc kierowana jest głównie do osób objętych obowiązkową kwarantanną i izolacją domową, samotnych, niepełnosprawnych, które po wykorzystaniu własnych zasobów i możliwości (np. rodziny, przyjaciół, sąsiadów), nie są w stanie samodzielnie zaspokoić podstawowych potrzeb życiowych.

Pomoc zostanie udzielona po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z pracownikiem Ośrodka i ustaleniu formy pomocy. Usługa dostarczania żywności jest bezpłatna, natomiast koszt zakupów pokrywa zainteresowany z własnych środków.

W związku z epidemią prosimy Państwa, aby w miarę możliwości wszelkie wnioski do GOPS składać poprzez email: opsrzgow@gazeta.pl lub przesyłać drogą pocztową na adres Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Konińska 8, 62-586 Rzgów. Można je też pozostawić w skrzynce podawczej, umieszczonej przy wejściu do Urzedu Gminy.
W celu uzyskania informacji o sprawie prosimy kontaktować się z właściwym pracownikiem Ośrodka.

Informacji i wsparcia w czasie epidemii udzielają pracownicy GOPS pod nr tel.: 632419591 email: opsrzgow@gazeta.pl

kwietnia 2024