Gminne Biesiadowanie Rodzinne

W dniu 1.06.2019 r. w Rzgowie na placu przy remizie OSP,  odbyło się Pierwsze Gminne Biesiadowanie Rodzinne. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło o godzinie 17.00. Wszystkich uczestników przywitał Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz oraz Bogdan Jasiak Prezes Hurtowej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Koninie.

Mieszkańcy chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji. Najmłodsi mogli bawić się na dmuchanych zamkach, brać udział w konkurencjach sportowych, a także tańczyć zumbę pod okiem animatora. Na scenie natomiast odbyły się występy Orkiestry Dętej ze Rzgowa, chóru Dominium ze Sławska oraz muzyczne biesiadowanie. Obok sceny znajdowało się stoisko policyjne, Panie z KGW ze Rzgowa częstowały pysznymi wypiekami, a Panie z KGW z Kowalewka żurkiem z kotła. W trakcie biesiady odbył się także pokaz strażacki. Z zakleszczonego auta strażacy ratowali poszkodowaną osobę z wypadku. Biesiadę zakończyła zabawa z DJ-em przy ognisku.

Cały zysk z imprezy  w kwocie 13.548,60 zł przeznaczony zostanie na pomoc dla rodziny tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka.

Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie.